Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.
Siirry etusivulle

Lämmin kiitos kuluneesta vuodesta

Lämmin kiitos kuluneesta vuodesta ja hyvää joulua ja uutta vuotta 2021!

Vuosi 2020 jää historiakirjoihin. Se jää merkkivuodeksi myös meille viestintäammattilaisille, sillä viestintä on ollut aivan keskeisessä roolissa yhteiskunnassa koronakriisin aikana. Tämä vuosi on opettanut, että ilman oikea-aikaista, faktatarkistettua ja tasapuolista viestintää emme olisi selvinneet emmekä edelleenkään selviäisi pandemialta, joka on pannut maailman polvilleen.

Viestintäalan suurimpana järjestönä ProCom on sopeuttanut toimintaansa ja pärjännyt hyvin. Lämmin kiitos kuuluu teille jäsenet. Olette aktiivisesti osallistuneet tapahtumiin ja tuoneet ammattitaitoanne koko yhteisön käytettäväksi. Viestijöiden verkosto on osoittanut vahvuutensa. Sen jäsenet osaavat arvostaa omaa ammattitaitoaan. Siitä saa ja pitää olla ylpeä. Tämä ammattikunta on elintärkeä demokraattiselle hyvinvoinnille. Koronavuoden 2020 jälkeen ei kenellekään ole enää epäselvää, mitä hyvin hoidettu viestintä tarkoittaa.

Moni jäsenemme on ollut voimiensa äärirajoilla. Ammattilaisten on pitänyt joustaa ja jaksaa. Kummallinen vuosi on koskettanut meitä kaikkia.

Joulunaika on rauhoittumisen ja voimien keräämisen aikaa. Tänä vuonna rentoudumme pienissä piireissä rajoitusten takia. Mutta 2021 tuo uuden todellisuuden, sellaisen, jossa tapaamiset, tanssi ja laulu ovat taas sallittuja. Tähän me haluamme uskoa, tätä haluamme toivoa pian alkavalta vuodelta.

Vuodenvaihteessa on tapana tehdä lupauksia, uusia lähtöjä. Mitä ne sitten kullekin ovat, toivotamme valoisia ajatuksia ja reippaita tekoja. Arvoisat jäsenemme, yhdessä pääsemme pidemmälle, yhdessä olemme vahvempia. Nostakaamme malja vuoden päättyessä ammattitaitoiselle viestinnälle ja vuorovaikutukselle!

ProComin tiimi

ProComin toimisto on kiinni 21.–23.12. Kiireellisissä asioissa tavoitat meidät parhaiten päivystysnumerosta 09 135 7775. Seuraava jäsenviesti lähetetään torstaina 7.1.2021.